Olyan szolgáltatást alakíts ki, amely az adott életesemény kapcsán a felhasználó felmerült problémáját, igényeit egészében kezeli. Ha szükséges, működj együtt más szervezetekkel is.
Tárd fel, hogy a különböző felhasználók hogyan fogják használni az adott szolgáltatást. Egyaránt vedd figyelembe az online, mobilalkalmazáson, telefonon és személyesen végezhető lépéseket, és törekedj arra, hogy a felhasználó minden lépésével közelebb kerüljön a céljához.
Ha egy szolgáltatás egy adott életesemény kapcsán az emberek felmerülő problémái, igényei közül csak egyet-egyet old meg, és nem komplexen kezeli az igényt, az megnehezíti a felhasználók számára, hogy elérjék a céljukat.
Olyan tervezési és szolgáltatási megközelítésre van szükség, amely nemcsak a probléma egy részét, hanem lehetőleg a teljes problémát megoldja. Ezért fontos, hogy az adott életesemény megoldásában érintett több csapat vagy akár szervezet is együttműködjön.
Az irányelv érvényesítése nem jelenti azt, hogy azonnal a tökéletes megoldással kell előállni. A fokozatos és gyakori, kisebb fejlesztések is javíthatnak egy szolgáltatáson, a felhasználói élmény folyamatos javulását eredményezve.
- Együtt kell működni más csapatokkal és szervezetekkel, ahol ez szükséges a felhasználók teljes problémájának megoldásához.
- Meg kell érteni a szolgáltatást érintő korlátokat – például a vonatkozó jogszabályokat –, és együtt kell működni a megfelelő szakemberekkel a korlátok szükséges mértékű lebontásán.
- Arra kell törekedni, hogy a szolgáltatás a felhasználók valóságának megfelelően legyen felépítve, ne pedig a közigazgatás vagy a projekt team logikája szerint.
- Arra is törekedni kell, hogy minimálisra csökkentsük azoknak az alkalmaknak a számát, amikor a felhasználóknak ugyanazokat az információkat kell megadniuk többször, például egyszeri bejelentkezés használatával.
- Érdemes transzparensnek lenni a folyamatban lévő projektekkel kapcsolatban, mert ez megnöveli egy esetleges együttműködés lehetőségét, és csökkenti a párhuzamos fejlesztések esélyét. Így például publikálhatók esettanulmányok, kutatási eredmények, ütemtervek.
- Érthetőnek kell lennie, hogy a szolgáltatásból hogyan épül fel egy olyan user journey (ügyfélút), amely a felhasználók teljes problémáját megoldja.
- Jelenleg – akár online, akár offline – hogyan oldják meg az emberek azokat a feladatokat, amelyekre megoldást szeretne nyújtani a szolgáltatás?
- A jelenlegi megoldásoknál hol vannak és mik a felhasználók fájdalompontjai?
- Hogyan illeszkedik a már létező, az adott életeseményhez kapcsolódó szolgáltatásokhoz és azok igénybevételéhez a projekt?
- Milyen mutatókkal lesz a leginkább visszamérhető a szolgáltatás teljesítménye?
Ha szeretnél többet tudni az irányelv alkalmazásáról, olvasd el az útmutatót.
Tovább az útmutatóhoz